Pobytový zájazd zameraný na národný park Cinque Terre  a jeho „Päť zemí „ – vybudovaných v strmých svahoch miestnych hôr a údolí. Každé z mestečiek si dodnes zachovalo svoj vlastný dialekt, originálne tradície – Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomagiore a veľa krásnych miest v ich blízkosti.  Výlety smerujú  do tých najzaujímavejších častí. Ubytovanie: je zabezpečené v campingu v mobil homoch. Každý je určený pre ubytovanie   4-6 osôb. Má 2 izby, zariadenú kuchynku, kúpeľňu, terasu. Vzdialenosť od mora je 1,5 km, do mestečka 4 km. Miesto je dobrým východiskovým bodom na výlety.  

Doprava: autobusová s dvomi vodičmi, s bezpečnostnými zastávkami po trase.

Trasa:  Žilina – Bratislava – Villach- Bologna – Cinqe Terre

Termín: 28.8. – 6.9.2020

Cena:    420 € v cene je zahrnutá mikrobusová doprava, 7x ubytovanie v mobil homoch s klimatizáciou, vstup do bazénu, posteľné prádlo, všetky výlety, poplatky.

V cene: nie je zahrnuté poistenie, vstupné, iná doprava – výlet loďou, vlakom

Program:  1. deň – odchádzať budeme zo Žiliny v popoludňajších  hodinách 2. deň – zastávka po trase napr. Bologna, popoludní sa ubytujeme 3. deň – Sestri Levante – mestečko pri mori s tiahlou plážou 4. deň – presunieme sa do Levanta a odtiaľ vláčikom do snáď najkrajšej dedinky Monterosso al Mare – asi najkrajšia pláž oblasti, po prehliadke ďalej do Vernazza.  Pre záujemcov peši nenáročným, aj keď dlhší prechod s nádhernými výhľadmi na more a národný park. 5. deň  – vláčikom do Santa Margherita odtiaľ loďou na polostrov Portofino /UNESCO/ zastávka vo vile Durazzo, celodenný výlet 6. deň – z Levanta do Riomaggiore a naspäť,  časť cesty pešo po otvorenom úseku. Spoznáme Cornigliu a Manarolu. 7. deň – voľný deň, kúpanie. Alebo vlačikom do mestečka Rapallo s hradom, lanovkou nad mesto 8. deň  – ráno sa vydáme na spiatočnú cestu so zastávkou v La Spezia alebo sa môžeme zastaviť  napr. vo Ferrare, Padove ap.  9. deň – ráno je plánovaný príchod do Žiliny                              

Prihlášky:  tel.  0918 420 690      e-mail: ventura.ck@gmail.com

Pri prihlásení prosím uvádzajte svoje meno a priezvisko, dátum narodenia a trvalé bydlisko, telefonický a emailový kontakt.