Slávnosť vinárov – Fête des Vignerons vo Vevey 2.8.-10.8.2019

Pobytový zájazd s poznávaním Wallisu, jeho najkrajších prírodných krás. V rámci tohto pobytu si urobíme výlet do Vevey a staneme sa účastníkmi Slávnosti vinárov.

Zájazd do Švajčiarska na oslavu vinárstva Fête des Vignerons. Táto sa koná len raz za generáciu a to približne po 25 rokoch. Tradične už od 1797 hoci prvá zmienka o tejto udalosti a o Cechu vinárov je omnoho staršia. Táto udalosť je zahrnutá do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

My sa ubytujeme nedaleko Matertallu a odtiaľto sa vypravíme do Vevey na oslavu vinárstva. V aréne sa organizuje dopoludňajšie predstavenie cechu vinárov, tento rok aj kantonálne dni. V uliciach mesta prebiehajú sprievodné akcie, trhy, tance ap.

Pre skupinu od 21 osôb je zvýhodnené vstupné na predstavenie.

Voľné termíny na prehliadku 4.8., 5.8., 6.8.2019. Pre skupinu dátum podľa výberu.

Samotné Vevey je zasadené na malebnom mieste na brehu ženevského jazera s výhľadom na vinice a štíty Walliských Álp a na Savojské Alpy na protiľahlom brehu jazera.

Termín zájazdu: 2.8. – 10.8. 2019

Cena: 385 € zahŕňa 6x ubytovanie, dopravu, poplatky, technický sprievodca. Nie je zahrnuté poistenie, poplatky, vstupy

Doprava: autobusom/mikrobusom s jedným vodičom a zastávkou po trase. Odchod autobusu je zo Žiliny.

Ubytovanie: v romantickom vysokohorskom stredisku vo výške 1600m na chate*** v 2,3,4,5 posteľových izbách, niektoré majú spoločné sprchy. Na chate je veľká kuchyňa, jedáleň, sála s TV, stolným futbalom. K chate patrí veľká záhrada. Stravovanie individuálne, alebo v reštauráciách v miestach podľa programu.

Prihlášky: cestovná kancelária VENTURA Travel, tel.  0918 420 690      e-mail:     info@ckventura.sk